2 Şubat 2016 Salı

SON DÖRDÜN SON KIPIRTILAR

SON DÖRDÜN SON KIPIRTILAR

Güçlü rüzgarlar seni oraya buraya sürüklüyorsa, onlara direnme: Onlar, sen direndiğin için güçlü görünüyorlar. Rahatla ve bırak seni götürsünler. Onlara git, onlarla bütün olarak git.
Osho
İçine dönüp özünle ve hayatla bütünleşme zamanı. Tüm yaşadıklarını, içsel bilgeliğinle bağlantı kurup değerlendirme süreci. Şu ana kadar olması gereken her şey oldu. Şimdi kendi içine çekilip olana, olmayana, aldığın nefese ve varlığına şükretme anı. Sular biraz durulmaya başlıyor. Çok güçlü gürül gürül akan sular yavaş yavaş dingin bir alana doğru gidiyor. Sende kendi derinliklerine, kendi dingin alanına doğru gidiyorsun. 

Her şeyin tamamlanıp yavaş yavaş bitişe hazırlandığı, bir yandan da son ekinlerin toplandığı bir dönemdesin. İsteklerin ayağına kadar gelmiş bile olabilir, bunları fark etmen için algılarını açık tutman gerekebilir. Dileklerin bir hediye paketi içinde gelebileceği gibi, tesadüf bir karşılaşmayla da aniden önüne serilebilir.

Yeniay'la başlayan dönemin sonlarına yaklaşırken, gelecek dönemin sürprizlerle dolu kıpırtılarını duyabilmek için eski enerjileri bırakıp yeniye uyumlanma zamanındasın. Dönem yavaş yavaş kapandığından, miadını doldurmuş olan her ne varsa hayatından gitmesi gerekebilir. Bir yandan da yeni döneme hazırlanmak için iyice dinginleşebilirsin. 

İnsan zihni yeni bir fikre uzandığında, bir daha asla eski boyutlarına dönmez. 
Oliver Holmes
Kendini dinleyerek özünle bağ kurmak isteyebilirsin. Farkında olmadan tutunduğun ne kadar düşünce varsa hepsini rahatça serbest bırakabilirsin. Bu süreç boyunca bedeninden atmak istediğin her ne varsa kolayca uzaklaştırabilir, yeni döneme daha zinde başlayabilirsin. Olmuş olan ya da olmayan ne kadar dileğin varsa hepsini evrene teslim et. Yaptığın her şey için kendine gönülden teşekkür et ve şükret. Hayatında var olan her şeye teşekkür et ve şükret. 

Kim zahmet çekerse defineyi elde eder. 
Mevlana
Dilara Eda Gürsoy


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme