5 Şubat 2016 Cuma

OLANI OLDUĞU GİBİ KABUL ETME ZAMANI

OLANI OLDUĞU GİBİ KABUL ETME ZAMANI

Senin oradaki insanlar, dedi Küçük Prens, bir bahçenin içinde binlerce gül yetiştiriyorlar ama yine de aradıklarını bulamıyorlar. Aslında aradıkları tek bir gülde, ya da bir damla suda bulunabilir. Ama kördür gözler. İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman gerçekleri görebilir. 
Antoine de Saint Exupery
İnsan ancak yüreğiyle baktığında görünmeyen gerçekliği görebilir. Yüreğinle bakma vakti geldi. Bir dönemin son erişiyle yeni bir dönemin başlangıcındaki son adımda, tamamlanma sürecindesin. Bu süreçte içine dönüp tamamen teslim olarak evrenle bir olup akarsın. İçe dönmendeki ana amaç, geleceğe doğru yönelmek için özünle bağlantı kurarak yeniliklere içsel olarak da hazırlanmandır. Akışa bırakarak, olanı olduğu gibi kabul edersin. Yaşadıklarını kendi içinde değerlendirerek içten gelen bir bilgelikle derinlerdeki sessiz kalmış soru ve cevapları fark edebilirsin.

Ruhsal konulara eğilmek açısından uygun bir zaman. Ruhuna iyi gelen her türlü içe dönüş çalışmasını yapabilirsin. Çevrenle iletişimini minimuma indirip oldukça sessiz kalarak susmayı seçebileceğin bir dönem. Ruhunun ihtiyacı olan inziva zamanındasın. Her şeyle bütünleşme yaşayabilir, olayların biraz dışında kalarak sadece yaşananları gözlemlemek isteyebilirsin. Önceden olan olaylara daha fazla tepki verirken şimdiyse acaba bu neden oluyor diye durup düşünebilirsin. Tepkin dışarıya değil içeriye. Olanı anlamak ve teslimiyet boyutunda içsel tepkiler verebilirsin. 

Dışarı bakan hayal görür, içeri bakan uyanır. 
Carl Gustav Jung
Akışa bırakma, tamamen teslim olma, hayatla bir olup akma dönemindesin. Bu süreçte eskilere veda edip, yeni döneme yer açmak isteği duyabilirsin. Eskimiş, miadını doldurmuş olan her ne varsa hayatından çıkarıp yeni döneme çok daha hafiflemiş olarak başlayabilirsin. Olmuş olan ya da olmayan ne kadar dileğin varsa hepsini evrene teslim et. Yaptığın her şey için kendine gönülden teşekkür et ve şükret.
Dilara Eda Gürsoy
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme