17 Ocak 2016 Pazar

AY’IN ENERJİSİYLE AKMAK


AY’IN ENERJİSİYLE AKMAK

İnsanın içinde bütün dünya vardır ve eğer nasıl bakman ve öğrenmen gerektiğini bilirsen, kapı orada ve anahtar elindedir. Yeryüzünde senden başka hiç kimse ne sana o anahtarı verebilir ne de o kapıyı açabillir. 
Jiddu Krishnamurti

Doğanın ritmine ayak uydurduğumuzda ve var olan enerjileri yaşamımıza katarak ilerlediğimizde inanılmaz bir bütünlük hissine sahip oluruz. İşte yaşamla bir olmak ve akışa uyum sağlamak budur. Her gün yeniden doğan ve batan Güneş, her gece değişik şekillerde karşımıza çıkan Ay'ın enerjilerini yaşamımıza katmakla fark yaratabiliriz. Güneş ile Ay'ın aralarındaki ilişkinin etkileşimleri günlük hayatımızı oldukça etkilemektedir. 

Yeniay'da ektiğin tohumlarına sahip çıkma, onlar için mücadele etme ve niyetlerinin gerçekleşmesini sağlamak için elini taşın altına koyarak karşına çıkan fırsatları değerlendirme zamanıdır. Amaçlarına ulaşmak için kararlılık esastır. Unutmaman gereken tek şey bu etkilerin hepsinin geçici olduğu ve niyetlerini kalbine koyup ilerlemen gerektiğidir. İlkdördün'ün son günlerinde enerji daha rahat akmaya başlayacak ve Büyüyen Ay'ın güzelliklerini daha net hissedeceğiz. 

Güçlüklerin göbeğinde fırsatlar yatar. 
Albert Einstein
Çaba sarf etmen gereken durumlarla karşılaşabilirsin. Zorlanabileceğin bu süreçte, olumsuz düşüncelere kapıldığını fark ettiğin anlarda hemen niyetlerine odaklan. Yeter ki niyet et ve uygula. Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever.
Dilara Eda Gürsoy 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme